zaniepokojenie

Dodano dnia 27/09/2012 | 12 komentarzy

zaniepokojenie

Czwartek, XXV tydzień zwykły
Łk 9,7-9

Tetrarcha Herod usłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Jezusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że Eliasz się zjawił; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. Lecz Herod mówił: Jana ja ściąć kazałem. Któż więc jest Ten, o którym takie rzeczy słyszę? I chciał Go zobaczyć.

Trudno nie zauważyć, że w ostatnim czasie jakoś wiele tego wyciągania na światło dzienne, grzechów poszczególnych księży… Tygodniki, dzienniki i portale internetowe, nie mówiąc już o stacjach TV, które robią z tego szeroką „prasówkę”. Mogłoby to przerazić nas – chrześcijan, gdyby nie wyjaśnienie, z którym przychodzi Ewangelia! „Tetrarcha Herod usłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Jezusa i był zaniepokojony.” Zobaczmy, że nic się nie zmieniło od 2000 lat. Ewangelia także i dzisiaj niepokoi. Każda więc publikacja na „anty” jest świadectwem, że Słowo Boże w dzisiejszym świecie jest głoszone z mocą. Bałbym się, gdyby zaczęto podchodzić do głoszenia prawdy o Jezusie z obojętnością… Znaczyłoby to, że nasza ewangelizacja jest mizerna. A tak, nie możemy podupadać na duchu, ale głosić z mocą i odwagą nawet wtedy, gdy dziennikarze popełniają ten podstawowy błąd w warsztacie, wyciągając grzech pojedynczego człowieka, a rzucając nim w całą społeczność.

Z błogosławieństwem +
ks. Michał Olszewski scj

12 komentarzy

 1. Modlic sie, nieustannie modlic za naszych pasterzy. Jesli ich wiara oslabnie ,
  my zginiemy pod naporem tego swiata.

 2. Zgadzam się z tym wszystkim, co piszesz ks.Michale,
  ale też uważam, że nie można być obojętnym na „niepoprawne” zachowania niektórych kapłanów,bo tacy też są,
  owszem – kapłani też są tylko ludźmi, rozumiem to, ale przez swoje nieodpowiedzialne czasem zachowanie są powodem tego, że wielu ludzi odchodzi od kościoła, od Boga, od sakramentów.
  Potrzeba potem pięćdziesięciu innych, dobrych duszpasterzy by naprawić to, co „zepsuł” jeden. A szkody są duże bo dotyczą duszy.
  Z pewnością nie jest rozwiązaniem nagłaśnianie w mediach problemów poszczególnych księży, a wręcz przeciwnie -media tylko rozdmuchują wiele spraw szukając sensacji.
  Najlepszym według mnie rozwiązaniem jest modlitwa za kapłanów, gdyż jak już ktoś kiedyś powiedział „takich mamy kapłanów jakich sobie wymodliliśmy”. Módlmy się zatem o ich świętość, by godnie naśladowali naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  Polecam stronę http://ddak.wordpress.com/
  można tu zobowiązać się do modlitwy na dowolny okres za kapłanów, których lubimy, tych którzy proszą sami o modlitwę (bo każdy człowiek potrzebuje modlitwy a zwłaszcza kapłan gdyż najbardziej narażony jest na działanie złego), lub za tych, którzy się pogubili w swoim kapłańskim życiu.
  Pan ze wszystkiego potrafi wyprowadzić dobro.

  Całe szczęście, że są tacy kapłani jak TY ks.Michale,
  :)przy Tobie -dzięki łasce Bożej- nawet utraconą rownowagę można szybko odzyskać.

  • Tak,kapłani są ludźmi i oni również ulegają wpływom złego,dlatego szczególnie im potrzebne jest nasze wsparcie modlitewne,bo uważam też,że około 97% przypadków jak to nazwałaś „niepoprawnego” zachowania spowodowane jest działaniem złego.I wcale nie jest to powód odchodzenia ludzi od Boga,sakramentów.Bo dla prawdziwego katolika,który nie improwizuje swojej wiary to nic,naprawdę nic nie jest w stanie odciągnąć go od Boga.Przynajmniej ja tak mam na tą chwilę i dzięki Bogu,oby tak trwało bez końca :)Nie wiem może powiało pychą w tym momencie?

   • :)nie, nie powiało pychą
    świadczy to tylko o tym, że jesteś silna w wierze
    i tak trzymaj 🙂
    Ja też nie odeszłam od Jezusa – jak zdążyłaś może zauważyć – On leczy wszystkie rany

    • Czuje,że nie jestem aż tak mocno silna na ile moja mizerna duszyczka pragnie,ale dziękuję Bogu za to co jest.Różne próby przechodzimy w życiu i chyba chodzi o to aby trwać,nie dać się zniechęcić,złamać,oddalić od Boga.Ta wytrwałość jest potrzebna nam wszystkim bez wyjątku i o to trzeba się modlić.
     Pozdrawiam 🙂

   • Hm, działanie złego – to jedno, ale wolna wola człowieka i wejście w grzech – to drugie. A przecież zawsze zaczyna się niewinnie. Dlatego trzeba pamiętać, że każdy kapłan ma swój rozum dany od Boga i łaskę, którą został namaszczony. Tragedią jest kiedy on sam Słońce zamienia na Patynę i próbuję to ukryć przed samym sobą, bo przed Słońcem, którym jest Bóg niczego ukryć się nie da. Dlatego módlmy się o świętość dla kapłanów.

 3. Przeczytałam ostatnio coś pięknego, co mnie zachwyciło i czym pozwolę się podzielić: św. Proboszcz z Ars powiedział o sobie:
  „BÓG WYBRAŁ MNIE, ABYM BYŁ KANAŁEM ŁASK DLA GRZESZNIKÓW, PONIEWAŻ JESTEM NAJGŁUPSZYM I NAJNĘDZNIEJSZYM SPOŚRÓD WSZYSTKICH KSIĘŻY.
  GDYBY W DIECEZJI ZNALAZŁ SIĘ KSIĄDZ JESZCZE GŁUPSZY I NĘDZNIEJSZY ODE MNIE, BÓG WYBRAŁBY JEGO ZAMIAST MNIE” – co za pokora. POKORA!
  i zrozumienie czym jest ŚWIĘTOŚĆ.
  To, że nam zwykłym zjadaczom chleba jej stale brakuje, coraz mniej mnie dziwi, ale to że brakuje jej wybranym i to stale chwalącym się ile i jakie demony z kogo wyrzucili, to mnie boli bardzo. Widać za mało się jeszcze modlę, a może źle się modlę…..?

  • Mieć świadomość siebie to już jest pycha.
   Mówić o sobie – to są szczyty pychy
   Stawiać siebie za przykład – bez komentarza.

   • Przykładem jest Święty Proboszcz z Ars!

    A ja jestem najgorszy śmieć… bo tak mnie co niektórzy oceniają, bo tak na mnie co niektórzy patrzą….
    Dla Boga jednak każdy jest Jedyną Perłą.

    Proszę dobrze czytać i dobrze przeczytać!

  • 🙂 to też jest mój ulubiony cytat

   • 😀 +

 4. Nie ma to jak towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Nie pozwolą żyć prawdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *