trwać

Dodano dnia 10/05/2012 | 1 comment

trwać

Czwartek, V tydzień wielkanocny
J 15,9-11

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

Przestrzeganie przykazań kojarzy się zazwyczaj z czymś uciążliwym. A tym czasem Jezus obala dzisiaj ten stereotyp i mówi jasno, że żyjąc zgodnie z przykazaniami możemy żyć w radości oraz być napełnieni miłością. Po co więc szukać szczęścia poza Prawem Bożym, skoro ono właśnie może nam dać Jego pełnię? Spróbujmy popatrzeć na przykazania od strony miłości a nie przymusu.
Z błogosławieństwem +
ks. Michał Olszewski SCJ
www.slowopana.com

 

Już w najbliższy weekend zapraszam na rekolekcje metodą lectio divina, które organizujemy dla czytelników „Czasu Serca”, tych obecnych i przyszłych.
Miejsce: Klasztor Księży Sercanów w Kluczborku.

Spotkanie będzie w milczeniu i medytacji nad specjalnie wybranymi fragmentami Ewangelii prowadzi ks. Sławek Kamiński scj.

Przyjedź do Kluczborka na weekend 11-13 maja!

Więcej dowiesz się czytając poniższy artykuł lub pisząc do mnie na adres: rekolekcje@czasserca.pl
[issuu width=550 height=389 shareMenuEnabled=false backgroundColor=%23222222 documentId=120505175013-dee391e5d55046cd9ff98152bb35981f name=rekolekcje_cs username=radekscj tag=czas%20serca unit=px v=2]

 

Jeden komentarz

  1. Tak jak pisałam pod poprzednią notką. Chwilo trwaj! Jezus okazał swoją miłość, wlał w serce radość, napełnił szczęściem. Dodam : Błogosławiona chwilo trwaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *