sześciolatek

Dodano dnia 03/06/2012 | 5 komentarzy

sześciolatek

Pamiętam książkę z przedszkola: „Mam 6 lat”. Co z niej pamiętam? Chyba tylko to, że ją miałem… Aaa okładka była jasna, może biała. I tyle. Nie wiele też z lat przedszkolnych pamiętam, kilka twarzy, sytuacji do zliczenia na palcach obu rąk.

Dziś kończę 6 lat. Dokładnie wedle południa. 6 lat kapłaństwa oczywiście… I dziękuję Bogu za świadomość, że to początek, że dopiero z kapłańskiego przedszkola wychodzę/wychodzimy. Spekulowanie co będzie dalej, czym się zajmę w życiu jeszcze można porównać do dziecięcych marzeń kim będę jak dorosnę. Mam nadzieję, że mniej starym kawalerem, a bardziej Ojcem. Bo kapłaństwo nie jest czymś raz pojętym i zdobytym. O kapłaństwo trzeba walczyć i wchodzić wgłąb. Kapłaństwo rośnie, byle nie skarłowaciało…

Dziękuję tym, którzy się za mnie modlą, nie tylko dziś…

Byłem pięciolatkiem.

Po dzisiejszą Ewangelię kliknij tutaj!

 

5 komentarzy

 1. Dziękuję Panu Bogu za dar Twojego kapłaństwa ks. Radku.
  Niech Pan Ci błogosławi w każdej chwili życia a Matka Najświętsza będzie Ci wsparciem w każdej potrzebie.
  Niech Pan Jezus wciąż Cię uczy jak Go godnie naśladować i być Mu wiernym. Bądź Jego dobrym uczniem i naśladowcą, abyś zaprowadził przed Jego Tron jak najwięcej ludzi
  Życzę Ci ks.Radku aby Duch Święty pozwolił Ci na nowo i jeszcze głębiej odkrywać Twoje kapłańskie powołanie, i z niego czerpać siłę i radość. Niech w każdej chwili obdarza Cię swoimi łaskami i pokojem.

  • Dzięki za dobre słowa, niech się spełniają 🙂

 2. Jest cos wzruszajacego, kiedy ksiadz z pokora wyznaje, ze jest dopiero szesciolatkiem bo „kaplanstwo nie jest czyms raz pojetym i zdobytym”. W tym szczegolnym dniu – rocznicy swiecen – dziekuje Ksiedzu za slowo, swiatlo i zyczliwy usmiech.
  Modle sie o Boze laski, aby Ksiedza kaplanstwo roslo i stawalo sie! Szczesc Boze!

  • Dzięki za modlitwę, jej nigdy dość!

 3. Jacy Wy wszyscy młodzi sercem :), ks. Michał 3-latek, ks. Radek sześciolatek, co ja tu robię z tymi maluchami :), ja która w tym roku 40lecie będę obchodzić. Tak więc od staruszki proszę przyjąć życzenia, by kapłaństwo się nie nudziło, by Jezus stawiał poprzeczkę coraz wyżej, a Ty ks. Radku przeskakuj ją z entuzjazmem. Szczęść Boże na każdy dzień i by owieczki gromadziły się wokół i żadna nie zginęła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *