pukajcie

Dodano dnia 01/03/2012 | 5 komentarzy

pukajcie

Czwartek, I tydzień wielkiego postu
Mt 7,7-12

Jezus powiedział do swoich uczniów: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.

Często potrafimy zabiegać o wiele jeśli chodzi o sukces, karierę czy portfel… Brak nam jednak upory w walce o sprawy ducha i nierzadko poddajemy się zniechęceniu. Tym czasem Jezus bardzo pragnie uporu z naszej strony, by mógł powiedzieć Ojcu o naszym sercu, które pragnie rzeczy prawdziwych. Oby dzisiejsze Słowo, otworzyło nas na perspektywę proszenia o rzeczy wielkie i z uporem, który gwarantuje owocność  naszych zabiegów zgodnie z tym, co obiecuje Pan w dzisiejszej Ewangelii.

Z błogosławieństwem +
ks. Michał Olszewski scj

Masz pomysł na wielki post?
Jeśli nie, skorzystaj z Blogowych Rekolekcji Wielkopostnych na www.slowopana.com. Zapisz się i bądź na bieżąco!

5 komentarzy

  1. Prosze Pana o upor a Was o modlitwe, bo po kilku tygodniach ‚fruwania’ z Duchem Sw, teraz zly kombinuje jak uprzykrzyc zycie mi i bliskim. Ale wciaz pukam…

    • Modlę sie za Ciebie a Ty wciąż pukaj ! S. Bogna Młynarz ZDCH – ze Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa na rekolekcjach nam mówiła, że zly ciągle szuka dojścia do nas, bo gdzie dzieje sie Dobro to tam aktywizuje się zły. A Ty nie ustawaj ! Nie jesteś sam, Jezus jest z Tobą !

    • Miej wiarę, nadzieję i miłość. Jeśli Bóg z nami, to któż przeciwko nam…Przy wieczornych modlitwach, powierzę Bogu, Twoje trudne sprawy. Szczęść Boże na czas Wielkiego Postu.

  2. Pukam i nie ustaję. Dziś powróciłam do zaniechanej Koronki do Świętej Rodziny. Potem wysłałam słowny Telegram do św. Józefa tz. Triduum, o 13tej, 14 i 15 godzinie i zaraz o 15:05 włączyłam się w modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego z Radiem Maryja. Trwam i ufam.

  3. Słońce jest jedno a świeci w każde okno naszych domów. Tak i kochający Bóg widzi każde serce, zna je i troszczy się o nie udzielając nam łask łatwych i trudnych. Czy okna naszego serca są na to otwarte, by to przyjąć? Trzeba Mu zaufać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *