przedszkole

Dodano dnia 22/09/2012 | 1 comment

przedszkole

XXV Niedziela zwykła
Mk 9,30-37

Jezus i Jego uczniowie podróżowali przez Galileę, On jednak nie chciał, żeby kto wiedział o tym. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był w domu, zapytał ich: O czym to rozprawialiście w drodze? Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich! Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał.

A miało być tak pięknie… Podróż w kameralnym gronie z najbliższymi. Dobry klimat na dyskusje, zwierzenia, powierzenie Tajemnicy: śmierci i zmartwychwstania. Towarzysze nie są romantyczni, ani racjonalni… są niezdolni do pojęcia, może wyrachowani. Królestwo niebieskie bardziej od palety kolorów niż niebiańskich wartości zminimalizowali do walki o stołki… Co byśmy zrobili na Jezusowym miejscu? Tłumaczyli raz jeszcze? Zdenerwowali się? Mruknęli pod nosem: tępaki!?

Co robi Jezus? Przerywa ich milczenie, zdziera wstyd, wchodzi na ich poziom i sposób myślenia. Bo oni są w przedszkolu. W przedsionku prawdziwej wiary. Mądry Bóg jednak wie, że z przedszkola się wyrasta…

Jeden komentarz

  1. Jezeli znalezlismy sie w przedsionku prawdziwej wiary to zawsze jest nadzieja na to, ze te wlasciwe drzwi sie w koncu otworza. Jezus byl cierpliwy dla swoich uczniow, jest wiec cierpliwy i dla nas. Pewnie ze zdumieniem przysluchuje sie naszym dyskusjom o racje i pierwszenstwo. Czeka, az zmadrzejemy. Ot, Bozy paradoks: mamy wyjsc z przedszkola wiary po to, zeby stac sie jak dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *