Nikodem

Dodano dnia 19/04/2012 | 5 komentarzy

Nikodem

Czwartek, II tydzień Wielkanocny
J 3,31-36

Jezus powiedział do Nikodema: Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkimi, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba pochodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny. Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a z niezmierzonej obfitości udziela /mu/ Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży.

Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne… Nieraz zastanawiam się, gdzie tak naprawdę leży problem ludzi współczesnych w tym, że nie mogą oni dać wiary w to, że po śmierci istnieje inny lepszy lub gorszy świat od tego w którym teraz żyjemy. Lepszy – gdy trafimy do nieba, gorszy – gdy znajdziemy się w piekle. Cały dramat polega na tym, że człowiek dał sobie wmówić, że na tym życiu kończy się wszystko. Dni jednak które przeżywamy mówią nam zupełnie coś innego! Chrystus co dnia chce przekazać tę Dobrą Nowinę, że On żyje, a w domu Ojca jest przygotowane dla nas wiele mieszkań.
Z błogosławieństwem +
ks. Michał Olszewski SCJ

5 komentarzy

  1. Panie Jezu, udziel mi Ducha swojego, bym z uwagą słuchała Słowa Bożego, w pełni przyjmowała Je i według Niego żyła. Amen.

  2. Wierzę, że „Chrystus co dnia chce przekazać tę Dobrą Nowinę, że On żyje, a w domu Ojca jest przygotowane dla nas wiele mieszkań”. Bez tej wiary, bez Chrystusa moje ziemskie życie nie ma sensu, w dosłownym znaczeniu tego słowa. Niestety czasami przychodzą wątpliwości, że po śmierci nic nie ma…I to mnie przeraża. Ufam, że Bóg mi wybaczy.

  3. Nie wiem jaki jest miernik mojej wiary,ale ufam,że wierzę a Bóg mnie prowadzi bo sama nic bym nie uczyniła 🙂

  4. Ja ostatnimi dniami mam taka mysl w glowie, ze Bog byl, jest i bedzie, niezaleznie czy my w Niego wierzymy czy nie. Jest Wielki, Wspanialy i opiekuje sie nami. Jaka wiec szkoda, ze tylu w Niego nie wierzy!

  5. No wlasnie jak to sie stalo ze kiedys (kilka wiekow wstecz) bylo prawie niemozliwe nie wierzyc w Boga , a dzis w spoleczenstwie Zachodu nie tylko jest to mozliwe, ale coraz bardziej powszechne? Kanadyjski filozof Charles Taylor mowi ze modernistyczne, waskie spojrzenie na wlasna osobe, skierowane na indywidualne prawa i samowystarczalnosc jednostki nie zostawia juz miejsca na obecnosc Boga w jej zyciu. Juz nie czujemy sie czescia tradycji i wspolnoty, ale zrywamy zwiazki ze zrodlami ktore nas przekraczaja. Szukamy szczescia na wlasna reke. Tyle filozof. Zwykli ludzie zas mowia, ze najpierw uwierzylismy ze nie ma szatana, a teraz ,ze nie ma Boga. Pycha rosnie, diabel zaciera rece, a ludzie maszeruja na zatracenie. Rzecz w tym, zeby zatrzymac ten pochod stracencow. Tam sa przeciez nasi bliscy, nasze dzieci, nasi przyjaciele…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *