nie chcecie

Dodano dnia 22/03/2012 | 2 komentarze

nie chcecie

Czwartek, IV tydzień wielkiego postu
J 5,31-47

Jezus powiedział do Żydów: Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy. Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mnie; a wiem, że sąd, który o mnie wydaje, jest prawdziwy. Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem. Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał. Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. Nie odbieram chwały od ludzi, ale wiem o was, że nie macie w sobie miłości Boga. Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył kto inny we własnym imieniu, to byście go przyjęli. Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga? Nie mniemajcie jednak, że to Ja was oskarżę przed Ojcem. Waszym oskarżycielem jest Mojżesz, w którym wy pokładacie nadzieję. Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?

A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie… To jest przedziwna tajemnica, że wielu z nas jakoś nie spieszy się z odwiedzinami u Jezusa. A tym czasem On mówi wyraźnie – tylko Ci, którzy uwierzą będą zbawieni. Udajmy się więc po życie do Jezusa, byśmy nie przespali tego momentu, gdy On będzie się objawić w naszym sercu. Jestem pewien, że nikt kto zaufa tym słowom nie będzie żałował drogi z Jezusem.

Z błogosławieństwem +
ks. Michał Olszewski scj
www.slowopana.com

Zapraszam na internetowe rekolekcje na żywo. Dziś drugie spotkanie. Zaczynamy o 20:30! Zapisz się.

Zobacz jak wyglądało pierwsze spotkanie:

2 komentarze

  1. „A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie… ” Panie, przeciez wiesz,az tyle do roboty kazdego dnia! dzieci, gotowanie, sprzatanie, praca, a wieczorem nalezy mi sie czas dla siebie! W niedziele oczywiscie goscie albo barbeque, bo pogoda piekna. Czas dla Ciebie? Prosze Cie, naucz mnie znajdywac czas dla Ciebie i dobrze go wykorzystac!

  2. Dajmy Bogu szansę, Jemu naprawdę a nas zależy, pozwólmy mu się przytulić, po prostu zaufajmy mu, a on będzie działał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *