łzy

Dodano dnia 17/05/2012 | 2 komentarze

łzy

Czwartek, IV tydzień wielkanocny
J 16,16-20

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie. Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: Co to znaczy, co nam mówi: Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie; oraz: Idę do Ojca? Powiedzieli więc: Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi. Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość.

Wszędzie tam gdzie świat się weseli, chrześcijanin powinien choć nieco wyhamować by zobaczyć, czy przypadkiem nie gra z tym światem w jednej orkiestrze. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i udziela jej Jezus: Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie… Stąd jeśli nie chcemy zejść z tym światem do ciemności na wieki, potrzeba byśmy nieustannie czuwali, nawet jeśli będzie nas to kosztować nieco łez.

Z błogosławieństwem +
ks. Michał Olszewski scj
www.slowopana.com

2 komentarze

  1. „….potrzeba byśmy nieustannie czuwali, nawet jeśli będzie nas to kosztować nieco łez!!!” Święta prawda!!! Pamiętać bowiem nam trzeba, że Patyna to nie Złoto :), a odblask Słońca, nie jest Słońcem i, że: „Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał”, bo „myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami – wyrocznia Pana. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje – nad waszymi drogami i myśli moje – nad myślami waszymi.” Dlatego: ” Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje,i do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu.”

    • Pięknie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *