kierunek

Dodano dnia 23/02/2012 | 1 comment

kierunek

Czwartek po popielcu
Łk 9,22-25

Jezus powiedział do swoich uczniów: Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie. Potem mówił do wszystkich: Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Chyba nikt nie jest w stanie odmówić Jezusowi troski o człowieka. Tego człowieka, który tak zabiega o świat, a świat się nim nie przejmuje. Czy dzisiaj organizuje się szczyty przywódców państw, by ratować pojedynczą osobę? Nie! Ratuje się pieniądz, gospodarkę, zagrożone bankructwem banki i budżety państw… A gdzie w tym wszystkim człowiek tak drogi Jezusowi? Współcześni bowiem zapomnieli, że to świat ma służyć człowiekowi, a nie człowiek światu!

Z błogosławieństwem +
ks. Michał Olszewski scj

Masz pomysł na wielki post?
Jeśli nie, skorzystaj z Blogowych Rekolekcji Wielkopostnych na www.slowopana.com. Zapisz się i bądź na bieżąco!

Jeden komentarz

  1. Myśl o wczorajszym popiele, niech towarzyszy mi każdego dnia, bo ona uświadamia mi,że jestem dla świata niczym. Dla Boga zaś, jestem najukochańszym dzieckiem, bo dla mnie przyszedł na świat, dla mnie poniósł krzyż i na nim umarł i dla mnie zmartwychwstał i dla mnie zostawił swojego Ducha, by mnie wspierał i prowadził. Chwała Ci Jezu. Dziękuję Ci, Jezu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *