jedno

Dodano dnia 24/05/2012 | 2 komentarze

jedno

Czwartek, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych
J 17,20-26

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu, modlił sie tymi słowami: Ojcze Święty, nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich.

Ta trwająca od kilku dni modlitwa Jezusa w obliczu śmierci za nas wszystkich, których On tak ukochał, nie może nie wzruszać jeśli jest w naszym sercu choć odrobina wrażliwości. Ale dzisiaj musi wzruszać przede wszystkim nas – księży, gdyż Jezus modli się za tych, którym głosimy słowo. Ojcze Święty, nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie. Pisząc więc ten komentarz wiem, że wszyscy którzy go przeczytają są objęci modlitwą Jezusa. Tylko Bóg mógł to tak wymyślić! Nasz Bóg jest taki dobry…
Dzisiaj wspominamy też naszą ukochaną Matkę Maryję. Ona przecież zrodziła Słowo – Jezusa. Nie zapomnijmy oddać Jej wszystkiego, co jeszcze przeszkadza nam w życiu Słowem na co dzień i prośmy ją, by w najbliższą niedzielę przyniosła nam Ducha.
Z błogosławieństwem +
ks. Michał Olszewski SCJ
www.slowopana.com

2 komentarze

  1. Bardzo dziękujemy Księdzu,za błogoslawieństwo
    i MODLITWĘ…
    My,też się modlimy za Księdza….
    Szczęść Boże!!!!

  2. Wierzę, że nie tylko Jezus modli się do Boga Ojca za nas słuchających Jego Słowa, ale i ks. Michał i ks. Radek, również modlą się za swoich słuchaczy i czytelników :).
    Maryjo, Wspomożenie wiernych, módl się za nas, byśmy byli wierni Bogu i Kościołowi świętemu. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *