droga do

Dodano dnia 14/12/2011 | 3 komentarze

droga do

Czwartek, III Tydzień Adwentu
Łk 7,24-30

Gdy wysłannicy Jana odeszli, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w pałacach królewskich przebywają ci, którzy noszą okazałe stroje i żyją w zbytkach. Ale coście wyszli zobaczyć? Proroka? Tak, mówię wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie ma większego od Jana. Lecz najmniejszy w królestwie Bożym większy jest niż on. I cały lud, który Go słuchał, nawet celnicy przyznawali słuszność Bogu, przyjmując chrzest Janowy. Faryzeusze zaś i uczeni w Prawie udaremnili zamiar Boży względem siebie, nie przyjmując chrztu od niego.

Oto posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. To zdanie przeszywa moje serce… Uświadamia mi bowiem, że Jezus każdego dnia posyła do mnie kogoś, kto ma przygotować drogę dla Niego. Drogę do mojego serca. Codziennie mój brat, siostra, są posłanymi przez Pana, by On mógł przyjść z Dobrą Nowiną i uczynić moje życie inne, lepsze, świętsze. W tym kontekście, pojawia się we mnie także i lęk o to, by nie przespać przyjścia mojego Jana Chrzciela, który ma przygotować Bogu drogę do mojego wnętrza. Bądźmy więc czujni, gdyż co dnia Bóg stawia na naszej drodze proroków, którzy idą przed Panem. Bądźmy czujni, gdyż i nas, Pan chce posłać w roli Jana Chrzciciela dla tych, którzy pragną spotkania z Jezusem. Dzięki temu, nie prześpimy Bożego Narodzenia.

 

Z błogosławieństwem, +

ks. Michał Olszewski SCJ

www.slowopana.com

3 komentarze

  1. pozdrawiam i dobrze , że Jesteś ks. dzięki za wszystko 🙂 za czas nam poświęcany , za ciepłe słowa za pomoc w odkrywaniu ścieżek do Chrystusa, za Twoje za nas modlitwy i za każdą troskę

  2. Boże czekam na tego wysłańca…ale wierze ze to wszystko co mnie spotyka ma swój cel i sens w życiu..że to moja droga…. choć czasem jest ciężko..

  3. „Oto posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę”. Piękne! Nigdy, tak nie myślałam, aby ktoś przygotowywał mi drogę, ale naprawdę tak jest, teraz to widzę. Dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *