(bez) ADHD

Dodano dnia 10/03/2012 | 0 comments

(bez) ADHD

III niedziela wielkiego postu
J 2,13-25

Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska! Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. Kiedy zaś przebywał w Jerozolimie w czasie Paschy, w dniu świątecznym, wielu uwierzyło w imię Jego, widząc znaki, które czynił. Jezus natomiast nie zwierzał się im, bo wszystkich znał i nie potrzebował niczyjego świadectwa o człowieku. Sam bowiem wiedział, co w człowieku się kryje.

Narwaniec, szaleniec, rewolucjonista, skandalista… Jakie jeszcze „czarne myśli” kłębią Ci się w głowie po przeczytaniu tego fragmentu Ewangelii?

Ale czy rzeczywiście chce on burzyć, wyganiać i niszczyć? Bo jeśli tak myślisz, to przeczytaj to jeszcze raz: „Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo”. Bo jak budować coś nowego, gdy stare ciągle tkwi? Kluczem do zrozumienia Jezusowych „nie poprawności politycznych” są 2 wrażenia uczniów. Jedno na szybko, tuż po akcji wpędzania przekupniów: „Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie”. Drugie ponad rok później: „Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.” Czym się między sobą różnią? Za pierwszym razem uczniowie znając Pisma znajdują potwierdzenie dla Jezusowego zachowania, odkrywają że to co robi pasuje do słów psalmu 69. Drugim razem uwierzą nie tylko Pismu, ale i samemu Jezusowi. Wreszcie poznają GO takim jakim jest…

Jak jeszcze ostro musi zareagować Bóg w Twoim życiu, aby potłuc swój lukrowany obraz, który pielęgnujesz??

Dziś głoszę Słowo Boże u Dobrego Pasterza w Lublinie, zapraszam do transmisji na żywo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *